Mazurkas Travel

USŁUGI

 

TRANSPORT
WYŻYWIENIE
ZNAJOMOŚĆ DESTYNACJI
ZAKWATEROWANIE
MIEJSKIE WYCIECZKI
PROFESJONALNI PRZEWODNICY
{
ROZRYWKA
BILETY

DOKĄD LECIMY?

alt

Dlaczego warto odwiedzić Wenezuelę?

 • To kraj kontrastów; od pokrytych śniegiem szczytów Andów na zachodzie, przez dziką dżunglę amazońską, po karaibskie wybrzeże z pięknymi piaszczystymi plażami.
 • Panuje tu dogodny klimat ze średnimi dziennymi temperaturami ok. 25 st. C przez cały rok.
 • Nie brak ani odludnych zakątków idealnych do odpoczynku, ani tętniących życiem kurortów.
 • Mieszkańcy są pełni naturalnego ciepła i radości życia, kochają taniec oraz muzykę.

    
    
ATRAKCJE:

Isla  Margarita  - zwana karaibskim rajem. Zachwyca wspaniałymi plażami z białym piaskiem i lazurowym kolorem wód. Kąpiel w ciepłym morzu i słodkie lenistwo...
    
Wyprawa do Parku Narodowego Canaima -  to jedno z najbardziej dziewiczych, niezniszczonych miejsc na świecie.

Rumberobus tour  – polecamy objazd wyspy wesołym autobusem, w którym można będzie pośpiewać i potańczyć w rytmach gorącej samby i raggatones.

Złów Merlina  – Wenezuela słynie z ogromnego bogactwa i różnorodności ryb. Przeciętna waga merlina błękitnego to 55 -159 kg. To będzie zabawa dla prawdziwych twardzieli !

Inne atrakcje:  pływanie z delfinami, jazda konna po dzikich plażach, rejs katamaranem, kurs nurkowania dla początkujących.


Kiedy jechać?

Sezon turystyczny trwa cały rok. Lepiej jest jechać w porze suchej (XII-IV), kiedy to też odbywa się karnawał (kilka dni przed Środą Popielcową).

Wizy
Wizy nie są wymagane, na granicy cudzoziemcy zobowiązani są wypełnić kartę przekroczenia granicy z podaniem celu pobytu.

 

alt

Dlaczego warto odwiedzić Dubaj?

 

 • Tutaj żaden projekt nie wydaje się zbyt śmiały.
 • Mimo braku zabytkowych budowli i wielowiekowej tradycji Dubaj przyciąga co roku  miliony turystów.
 • To jedno z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi.


ATRAKCJE

Safari z Beduinami - w programie na początku wyścigi na pustyni jeepami, z których potem przesiądziemy się na  wielbłądy. W wiosce beduińskiej, pod arabskim niebem, będzie czekała smakowita kolacja z grilla. Będzie można pomalować henną dłonie, spróbować arabskiej fajki „shisha” i nauczyć się tańca brzucha.

Lot Balonem  - doświadczeni piloci w lataniu balonami zabiorą Cię w niezapomnianą podróż. To co będziesz ogladał podczas lotu balonem, widziało niewielu...

Jazda na nartach -  w Emirates Mall znajduje się specjalnie klimatyzowana hala, w której jest najprawdziwszy śnieg i doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie. Będziemy szusować po stoku, podczas gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 st.C.

Luksusowe hotele - hotel Burj Al Arab to symbol Dubaju. Kolacja w restauracji do której dociera się łodzią podwodną, nocleg w jedynym siedmiogwiazdkowym hotelu na świecie... Czemu nie?

Gold Souk – to słynny targ gdzie można kupić złoto (pod każdą  postacią), wyroby z platyny, diamenty, markowe zegarki...

Kiedy jechać?
Najprzyjemniej jest miedzy październikiem i grudniem oraz marcem i majem, kiedy panują temperatury miedzy 20 a 35 st. C. Nie należy jechać w czasie ramadanu, gdyż obowiązuję wtedy wiele ograniczeń w życiu publicznym (np. restauracje są zamknięte do zachodu słońca).

Wizy
Polacy wjeżdżający do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie potrzebują wizy.

alt

Dlaczego warto odwiedzić Mauritius?

 • To rajska wyspa na Oceanie Indyjskim, z doskonałą pogodą przez prawie cały rok.
 • Na Mauritiusie najważniejsza jest jakość: począwszy od wspaniałych plaż, na najlepszych hotelach skończywszy.
 • To wyspa skarbów natury: widowiskowych wulkanów, wodospadów, ogrodów botanicznych, farm krokodyli, po bezkresne pola trzciny cukrowej i egzotycznych przypraw.

       

ATRAKCJE

Snuba czyli spacer po dnie oceanuto jedna z największych atrakcji wyspy i wspaniała okazja do radowania się podwodnym światem dla tych którzy nie umieją nurkować.

Wizyta w Małpim Gaju – to park przygód, gdzie można w pocie czoła pokonywać przeszkody i wspinać się po linach.  

Botaniczne piękności - ogrody botaniczne Pamplemmousses uznawane są za jedne z najciekawszy  świecie – to trzeba zobaczyć!

Tam-tam party – grupa Malagaszy zaprosi nas do szalonego tańca w rytm afrykańskich tam-tamów, stary rum będzie się lał się z beczek, a stoły będą się uginać od lokalnych smakołyków – świetna zabawa do rana.

Rejs lub regaty katamaranów – popłyniemy na sąsiednią bezludną wyspę Ille de Gabriel. Czeka nas piknik na dzikiej plaży, kąpiele słoneczne, snorkeling. Słowem totalny relaks daleko od cywilizacji.

Quady w Domaine de L’Etoile - wsiądziemy na dwuosobowe quady i ruszymy w rajd z atrakcjami i zadaniami do wykonania przez uczestników.

 

Kiedy jechać?

Od lipca to września temperatury są najniższe i jest to najlepszy czas na wizytę na wyspie. Pomiędzy końcem grudnia a końcem lutego mogą czasami wystąpić cyklony. Czerwiec, lipiec i sierpień to najlepszy czas na uprawianie surfingu, a od października do kwietnia na łowienie ogromnych ryb żerujących blisko brzegu.

Wizy

Nie są wymagane.

alt

Dlaczego warto odwiedzić Argentynę?

 •    Wyśmienita okazja by zobaczyć najpiękniejsze wodospady, tropikalną dżunglę, lodowce i  wieloryby u wybrzeży oceanu.
 •    Raj dla podniebienia – kraj szczyci się różnorodnością  przypraw, wyśmienitą wołowiną z grilla, wybornym czerwonym winem.
 •    To  kraj namiętnych mężczyzn i kobiet, uśmiechniętych potomków emigrantów z całego świata.

 

 

 ATRAKCJE:

Spacer po lodowcu  -  Perito Moreno to najsłynniejszy i najwyższy 60-metrowy lodowiec świata.  Po założeniu raków i nauce chodzenia w nich zaczniemy lodowy spacer po turkusowej powierzchni lodowca – adrenalina gwarantowana.

Tango show  -  po pokazie pełnym emocji i doskonałej muzyki, pod okiem profesjonalisty sami spróbujemy swoich sił w tym dynamicznym i zmysłowym tańcu.

Kąpiel pod kaskadami wodospadu Iguazu –  efektowne widoki na spadające z wysokości masy wody ze słynną Gardzielą Diabła (przełom 82m) robią wrażenie. Będziemy mieli okazję przechadzać się pomiędzy niektórymi kaskadami!

Zagraj w polow jednej z najbardziej prestiżowych szkół polo w Argentynie, czeka nas lekcja gry w ten mało znany w Polsce sport.

Foto safari w lesie tropikalnym – udamy się do rezerwatu dzikiej przyrody Yacutinga. Przedzierając się przez zarośla będziemy mogli zobaczeń egzotyczne gatunki roślin i zwierząt.

Oko w oko z wielorybemna skraj Patagonii na półwyspie Valdés od czerwca do grudnia większość turystów przyjeżdża, by oglądać wieloryby. Jest to bowiem jedyne miejsce na świecie, gdzie tak blisko, zaledwie 5 do 10 min statkiem od brzegu, da się zobaczyć te największe morskie ssaki świata.

Kiedy jechać?

Buenos Aires jest atrakcyjne o każdej porze roku, natomiast wyjazd do Patagonii lepiej planować na miejscowe lato (półkula południowa). Optymalne miesiące to styczeń, luty, marzec. Wtedy też jest tam najtłoczniej. Wodospady Iguazu najlepiej odwiedzić zimą lub wiosną, gdy temperatury i wilgotność nie są tak dokuczliwe.

Wizy - nie są wymagane

alt

Dlaczego warto odwiedzić Maderę ?

 • To wyspa tropikalnych kwiatów i owoców, którą można odwiedzać przez cały rok.
 • Przyciąga dobrze rozbudowana sieć hoteli różnych kategorii i kosmopolityczna atmosfera życia stolicy Funchal (bary, dyskoteki, kasyno).
 • Madera jest także synonimem wina o wspaniałym smaku, które już ponad cztery stulecia zapewnia dobre imię wyspy na całym świecie.  

ATRAKCJE

Zjazd toboganamisą to wiklinowe kosze na drewnianych płozach, ślizgające się po stromych ulicach prawie do samego centrum miasta. Sanie sterowane są przez dwóch flisaków, ubranych w stroje ludowe i sterujących saniami za pomoca sznurków.

Statek Kolumba “Santa Maria”  - w trakcie rejsu czeka wiele atrakcji. Są to: wspinaczki na maszty, morska nawigacja, polowanie na wieloryby (rzut do “makiet wielorybów”), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, festiwal śpiewu szantowego, rozpoznawanie lądowych obiektów nawigacyjnych. 

Lawowe jaskinie podzieleni na zespoły będziemy się bawić wewnątrz wulkanu poznając system unikalnych podziemnych korytarzy lawowych.

Metrowe szaszłyki z sufitu – to miejscowy przysmak, szaszłyki wołowe zawieszone na olbrzymich wieszakach sterczących na 1,5 metra ponad stół. Biesiadnicy zsuwają kawałki mięsa na własne talerze.

Jacht The Beatles polecamy kolacje „na wodzie” w legendarnym jachcie zespołu The Beatles, zacumowanym na stałe w porcie Funchal.

 

Kiedy jechać?

Madera to wyspa, którą można odwiedzać przez cały rok. Dzięki wyjątkowemu klimatowi i temperaturom, które latem utrzymują się na granicy ok. 24 stopni, a zimą ok. 19 stopni.

alt

Dlaczego warto odwiedzić Namibię?

 • To kraj kontrastów, przestrzeni i gościnnych mieszkańców.
 • Namibia, oprócz kolonialnej historii, to kolorowe morze wydm na najstarszej na świecie pustyni Namib, od której państwo przyjęło nazwę,
 • Przyciągają dwie pustynie: Kalahari i Namib, wspaniały Fish River Canion, parki narodowe jak Etosha z licznymi gatunkami zwierząt, a także cisza i niezmierzona dal.

   

ATRAKCJE

Sandboarding / quady – po pustyni można jeździć małymi czterokołowcami na nartach lub snowboardzie.

Projekt ochrony gepardów  -  wizyta w organizacji zajmującej się ochroną afrykańskich kotów, szczególnie lampartów i gepardów. Czynione są tam próby przystosowanie gepardów do życia na wolności.

Spotkanie z plemionami: Himba, Herero, Nama spotkanie z kobietami z plemienia Himba należy do niezapomnianych wrażeń. Plemię to wiedzie koczowniczy tryb życia, a ciała pokrywa rudą ochrą.         

Park Etosha jest to jeden z największych parków w Afryce. Będziemy podjeżdżać do wodopojów, aby spotkać tam stada zebr, żyraf, słoni, czy antylop. Naszym celem będzie również odnalezienie lwów.

Loty cessną nad Fish River i Wybrzeżem Szkieletów – Fish River to drugi co do wielkości kanion na świecie. Wybrzeże Szkieletów to niegościnny dla życia pustynny pas lądu ciągnący się aż po Angolę, praktycznie bez żadnych źródeł pitnej wody.

 

Kiedy jechać?
Namibię można odwiedzać przez cały rok.

Wizy
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane.

alt

Dlaczego warto odwiedzić Nową Zelandię?

 • To kraj dla miłośników sportów ekstremalnych, oferuje niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku.
 • Wspaniała przyroda, zawsze uśmiechnięci mieszkańcy i poczucie bezpieczeństwa.
 • Izolacja wyspy przez tysiące lat oraz oddalenie od cywilizacji sprawiły, że fauna i flora nadal są dziewicze. 

       

ATRAKCJE

Zorbing - tego trzeba spróbować, aby pouczyć się jak własne „spodnie w pralce”, obsługa wleje pare wiader wody do plastikowej kuli, wejdziemy do środka i z górki na pazurki....

Wyprawa śladami „Drużyny Pierścienia” –  krajobrazy Nowej Zelandi to gotowe dekoracje filmowe, rozległe kukurydziane pola, pagórkowate pastwiska, soczystozielone łąki, mroczne jaskinie, tajemne trakty i bajeczne szczyty gór - to trzeba zobaczyć, żeby poczuć się jak bohaterowie Tolkienowskiej trylogii! Zobaczymy m.in. „górę przeznaczenia” - wulkan Mt.Ngauruhoe w Parku Narodowym Tongariro i Hobbiton – krainę hobbitów.  

Queenstown – mekka dla spragnioych przygód  – to tutaj A.J.Hackett wymyślił i spopularyzował skoki na bungee. W okolicy są wspaniałe warunki do uprawiania wspinaczki, raftingu czy heliski.

Nowozelandzkie Alpy Południowe - to doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa, snowraftingu, snowboardingu i wspinaczki lodowej. Może uda nam się zobaczyć kea, jedyną na świecie papugę, która zamiast w tropiku woli mieszkać w pobliżu lodowców.

Poor Knight Island - uchodzi za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc do nurkowania na świecie - Bay of Island

 

Kiedy jechać

Najlepiej od września do maja w trakcie nowozelandzkiego lata. Od czerwca do sierpnia panuje zima, dzień jest krótki, często pada deszcz, lecz wtedy podróż będzie tańsza.

Wiza

Nie jest wymagana

alt

Dlaczego warto odwiedzić Malezję?

 • Malezja jest krajem fascynujących i bardzo różnorodnych krajobrazów oraz trzech najstarszych cywilizacji Azji.
 • To prawdziwy raj dla turystów, oferujący wspaniałe plaże, rafting, golf, wspinaczkę czy nurkowanie.
 • Tu o każdej porze dnia warto skusić się na specjały kuchni lokalnej i międzynarodowej.

 

ATRAKCJE

Kuala Lumpur – polecamy wieczór w folklorystycznej restauracji - teatrze z przedstawieniem prezentującym tańce malajskie, podziwianie panoramy miasta z wieży Menara Tower, no i oczywiście zakupy.

Trekking w  Parku Narodowy Taman – to wspaniałe jaskinie i wiszące mosty,  można tu postrzelać z dmuchawki „zatrutymi” strzałkami, czego uczą rdzenni Orang Asli.

Langkawi - Polecamy wycieczkę katamaranem na wyspy Pulau Payar, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych Morskich Parków Narodowych na świecie.

Borneo

Wyprawa na górę Kinabalu – to atrakcja dla lubiących wyzwania. Widoki w pełni zrekompensują trudy wspinaczki na Mount Kinabalu, wys. 4101 m n.p.m.).

Rafting – emocjonujący spływ po górskiej rzece Kiulu wśród pierwotnej dżungli.

Szkoła przetrwania - uczestnicy dowiedzą się gdzie rozpalić ognisko, które rośliny są jadalne, a które lecznicze i jakiego zwierza można spotkać w tamtejszych zaroślach.

Spotkanie z orangutanami -  w rezerwacie Sepilok żyją gibony, makaki i orangutany. Będzie okazja podejrzeć je w czasie zabaw, wędrówki i dokarmiania przez pracowników rezerwatu.
 

Kiedy jechać?
Większość opadów przypada na porę deszczową od października do marca, co jest wyraźnie odczuwane na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego i na Borneo. Zachodnią część Półwyspu można odwiedzać przez cały rok.

 

Wizy
Dla podróżujących z polskim paszportem na pobyt do 90 dni wiza nie jest wymagana.

 

destynacje

destynacje
 • Wenezuela
 • Nowa Zelandia
 • Dubaj
 • Mauritius
 • Argentyna
 • Madera
 • Namibia
 • Malezja

Kontakt

Urszula Wysocka
Director
W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze stron serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności". Zgoda Pliki cookies